Koučování manažerů, obchodníků a specialistů

Co je koučování?

Koučink / koučování je způsob komunikace, při kterém kouč vede koučovaného tak, aby se koučovaný zlepšil a/nebo dosáhl cíle. Výhodou je individuální zaměření na koučovaného a jeho situaci. Základní podmínkou je, že koučovaný opravdu chce něco změnit.

Nejefektivnější je kombinace běžného koučinku s on-the-job koučinkem – kouč s vámi bude přímo na poradě, mítinku s kolegou a kdekoli je třeba. Dostanete okamžitě zpětnou vazbu na reálnou situaci a začnete okamžitě jednat jinak.


Jak vám koučování pomůže?

Podíváte se na svůj problém z jiného úhlu pohledu, najdete možnosti, které jste dřív neviděli nebo nechtěli vidět a získáte odvahu postupovat v dané situaci jinak. Když vyřešíte aktuální situaci, naučíte se tím následně řešit i ty podobné. Budete se divit, proč jste to neřešili v pohodě už dříve, když je to tak snadné.


Co můžete očekávat?

Společně probereme situaci, kterou chcete změnit. Můžeme využít 360°zpětnou vazbu nebo jednoduchou typologii, abyste lépe chápali sami sebe.

Během koučování si pojmenujete problém, najdete řešení a způsob, jak ho zrealizovat.
Nepůjde o žádné „sebebičování“, půjde o rozvoj / posun. Bude to dřina, ale i zábava.

Koučink může probíhat v kanceláři, ve výrobě, venku, on-line, v restauraci… podle situace.


Zaměření koučinku

Může být zaměřen na zlepšení leadershipu / vedení lidí, např.: delegování, způsob komunikace s podřízenými, dále na zlepšení výkonu, získání více klidu a pohody, objevení svých skrytých možností, změnu neefektivních návyků…

Zadání vyjde buď od vás nebo od vašeho šéfa. Během prvního koučovacího sezení můžeme zjistit, že problém je někde jinde než jste předpokládali, to je v pořádku.

Máte zájem o koučování?

Chcete dostávat newsletter?

S kým se při koučinku setkáte?

Zuzana Osininová

Zakladatelka Else AZ, lektorka, koučka

V oblasti rozvoje lidí dělám 25 let. Posledních 10 let jsem kouč a trenér především top managementu a vyššího managementu, ale často pracuji i s klíčovými specialisty.

Koučovali jsme více než 100 českých manažerů

"Zuzana jako koučka a člověk dokázala během několika schůzek změnit můj pohled na sebe sama a chování k ostatním. Otevřenými, upřímnými, někdy ostrými a vždy přesně mířenými otázkami a komentáři mi dokázala oteřít oči a vést správným směrem."
Jaroslava Engelová Quality Manager ve společnosti La Lorraine, a.s.