Zuzana Osininová

Zakladatelka Else AZ, lektorka, koučka

V oblasti rozvoje lidí pracuji více než 25 let, posledních 10 let také jako kouč
a trenér především top nebo vyššího managementu. Velmi často ale pracuji
 i s klíčovými specialisty.

Moje motto:

Nové věci vznikají vždy díky nadšení a ochotě vykročit do neznáma. Vyznávám ještě druhé „pravidlo“: kritické či analytické myšlení je skvělý sluha, ale může být špatný pán. 


Co dělám:

Pomáhám lidem objevit a rozvíjet vlastní potenciál. Snažím se ukázat, že věci jdou dělat i jiným způsobem, než jsme byli zvyklí. Inspiruji okolí, aby se nebálo a zkoušelo nové věci, aby všichni vnímali svoji svobodu vybrat si. Mým záměrem je předávat inspirativní principy a neotřelé pohledy, konkrétní realizace ale vždy vychází z osobnosti, zkušenosti a úrovně člověka v dané oblasti.
Jsem kouč, trenér a mentor. Necítím se jen jako lektorka kurzů, protože mým cílem je otevřít lidem oči a posunout je dál, nejen předávat informace.
Ráda pracuji s vyšším managementem, často s řediteli a top manažery. Líbí se mi, že cokoli oni v dobrém změní ve svém jednání, má zároveň velký dopad na mnoho dalších. Často mi po pár setkáních říkají, že je vlastně super, když být lepším manažerem znamená být víc v pohodě, být lepším člověkem. Teprve pak to celé dává smysl jim i mně.
Za posledních deset let jsem koučovala více než 40 manažerů, vedla více než 50 manažerských tréninků a nejméně 300 kurzů soft skills. Mnoho kurzů a koučinků je dlouhodobých, takže vidím, jak postupujeme, co se opravdu v praxi mění.


Co mi pomáhá dělat svoji práci dobře:

 • Baví mě a naplňuje, je to práce i zábava v jednom.
 • Vnímám souvislosti, takže většinou rychle najdeme jádro problému.
 • Vidím v lidech potenciál, ale i jejich strachy a zlozvyky, které je brzdí.
 • Jsem přímá a cílevědomá, nebojím se pojmenovat věci jasně, „ženu to dopředu“.
 • Ovládám různé nástroje (různé kurzy, typy koučování, 360° zpětnou vazbu, typologie osobnosti) a kombinuji je podle potřeby.

VZDĚLÁNÍ:

Strojní fakulta ČVUT, Ekonomika a řízení strojní výroby

Školu jsem si vybrala kvůli aplikované matice a fyzice, strojařina jako taková mi nic neříká.
Škola mi, mimo jiné, pomohla:

 • Rozvinout logické myšlení, najít podstatu problému a pojmenovat ji. V technické oblasti je k ničemu promazávat panty, když ve dveřích samotných je díra 50 x 50 cm.
 • Porozumět si rychle s lidmi z technických, ekonomických a podobných profesí.
 • Naučila jsem se programovat, a to mi dalo možnost přesunout se od mechanické strojařiny do moderního světa.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ / KURZY:

 • World Convention of Dale Carnegie Professional Training, Seattle (Washington, USA)
 • World Convention of Dale Carnegie Professional Training, Washington, D.C. (USA)
 • Dale Carnegie Training Franchise, New York (USA) – intenzivní kurz zaměřený na vedení firmy, marketing
  a obchod
 • Koučink a mentoring - průběžně

PRACOVNÍ PRAXE:

Else AZ

15 let     Ředitelka, kouč, konzultant a trenér

V různých obdobích jsem se věnovala více vedení firmy a rozvoji interních lidí, někdy spíše prodeji a designu nových kurzů.  Jindy jsem více koučovala a méně vedla kurzy, díky tomu se mi práce neomrzela.
Posledních pár let mě nejvíc uspokojuje dělat přímo s konkrétními lidmi.
Hlavní úspěch: dělám to, co mě baví. Pracuji s lidmi, kteří vykonávají svou práci s nadšením a kteří na sobě pořád rádi pracují.


Dale Carnegie Training ČR

2 roky   Ředitelka, kouč, konzultant, trenér
2 roky   Obchodní manažerka společnosti, kouč, konzultant, trenér
5 let      Konzultantka a trenérka

V téhle firmě jsem se postupně naučila kurzy prodávat, sestavovat, vést, ale také pracovat na sobě a vést dobře firmu. A především všechno o koučinku. Pořád se učím, ale za ty základy jsem opravdu vděčná.
Získala jsem licence na vedení kurů zaměřených na manažerské dovednosti, obchodní jednání, mezilidské vztahy, komunikaci a prezentační dovednosti. 


Aliachem

1 rok     Marketing a obchod

Hlavní výzvou bylo komunikovat napříč velkou firmou a přesvědčovat různé lidi, aniž bych na ně měla jakoukoliv páku. Byl to skvělý trénink leadershipu.

5 let       Programátorka – analytička

Dělala jsem ve výborném týmu. Práce mě bavila, ale potom mi začala chybět komunikace a práce s lidmi.

VEDENÍ KURZŮ A/NEBO KOUČINK PRO:

Kiekert-CS, Frujo, La Lorraine, Solodoor, Daramis Management, Adria Gold, Eyelevel, Hanon Systems Autopal, Mercedes-Benz ČR, Nestlé Česko a Slovensko, Tieto Czech, Karcher, Tebodin, Inventec, Toyoda Gosei Czech, MWV Svitavy, MWV Gratz (Rakousko), KONE, Kopos Kolín, Reader’s Digest Výběr, Beneš a Lát, LEGO Production, Varroc Lighting Systems, Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo životního prostředí, Městská knihovna v Praze, Armáda ČR, Aero Vodochody AEROSPACE, GZ Media, Národní galerie v Praze a řada dalších.