Zuzana Osininová

Zakladatelka Else AZ, lektorka, koučka

V oblasti rozvoje lidí dělám 25 let. Posledních 10 let jsem kouč a trenér především top managementu a vyššího managementu, ale často pracuji i s klíčovými specialisty.

Moje motto:

Nové věci vznikají vždycky díky nadšení a ochotě vykročit do neznáma. Vyznávám ještě druhé „pravidlo“: kritické či analytické myšlení je skvělý sluha, ale špatný pán. 


Co dělám:

Pomáhám lidem objevit a rozvíjet vlastní potenciál. Snažím se ukázat, že věci jdou dělat i jiným způsobem než jsme byli zvyklí. Inspiruju okolí - nebát se a vyzkoušet, aby všichni vnímali svoji svobodu vybrat si. Mým opravdovým cílem je předávat principy a nový pohled, ale konkrétní realizace vždy vychází z osobnosti, zkušenosti a úrovně člověka v dané oblasti.
Jsem kouč, trenér a mentor. Necítím se jako lektorka kurzů, protože mým cílem je otevřít lidem oči a posunout je dál, nikoli jen předávat informace.
Ráda pracuju s vyšším managementem, často s řediteli a top manažery. Líbí se mi, že cokoli změní ve svém jednání, má zároveň velký dopad na mnoho lidí. Často mi po pár setkáních říkají, že je vlastně super, že být lepší manažer znamená být víc v pohodě a být lepší člověk. Teprve pak to celé dává smysl jim i mně.
Za posledních deset let jsem koučovala více než 40 manažerů, vedla více než 50 manažerských tréninků a nejméně 300 kurzů soft skills. Mnoho kurzů a koučinků je dlouhodobých, takže vidím, jak postupujeme, co se opravdu v praxi mění.


Co mi pomáhá dělat svoji práci dobře:

 • Baví mě a naplňuje, je to práce i zábava v jednom.
 • Vidím souvislosti, takže většinou rychle najdeme jádro problému.
 • Vidím v lidech potenciál, ale i jejich strachy a zlozvyky, které je brzdí.
 • Jsem přímá a cílevědomá, nebojím se pojmenovat věci jasně: „ženu to dopředu“.
 • Ovládám různé nástroje (různé kurzy, typy koučování, 360° zpětnou vazbu, typologie osobnosti) a kombinuju je podle potřeby.

VZDĚLÁNÍ:

Strojní fakulta ČVUT, Ekonomika a řízení strojní výroby

Školu jsem si vybrala kvůli aplikované matice a fyzice, strojařina jako taková mi nic neříká.
Škola mi mimo jiné pomohla:

 • Rozvinout logické myšlení, najít jádro problému a pojmenovat ho. V technické oblasti je k ničemu promazávat panty když ve dveřích samotných je díra 50 x 50 cm.
 • Porozumět si rychle s lidmi z technických, ekonomických a podobných profesí.
 • Naučila jsem se programovat a to mi dalo možnost přesunout se od strojařiny do velmi moderního odvětví.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ VZDĚLÁVÁNÍ / KURZY:

 • World Convention of Dale Carnegie Professional Training, Seattle (Washington, USA)
 • World Convention of Dale Carnegie Professional Training, Washington, D.C. (USA)
 • Dale Carnegie Training Franchise, New York (USA) – intenzivní kurz zaměřený na vedení firmy, marketing a obchod
 • Koučink a mentoring (já v roli koučovaného) - průběžně

PRACOVNÍ PRAXE:

Else AZ

15 let     Ředitelka, kouč, konzultant a trenér

V různých obdobích jsem se věnovala více vedení firmy a rozvoji interních lidí, někdy spíše prodeji a designu nových kurzů.  Jindy jsem více koučovala a méně vedla kurzy, díky tomu se mi práce neomrzela.
Posledních pár let mě nejvíc uspokojuje dělat přímo s konkrétními lidmi.
Hlavní úspěch: Dělám to, co mě baví. Pracuju s lidmi, kteří se věnují své práci s nadšením a kteří na sobě pořád rádi pracují.


Dale Carnegie Training ČR

2 roky   Ředitelka, kouč, konzultant, trenér
2 roky   Obchodní manažerka společnosti, kouč, konzultant, trenér
5 let       Konzultantka a trenérka

V téhle firmě jsem se postupně naučila prodávat, jak sestavit kurz, jak ho vést, jak pracovat na sobě i jak vést firmu. A především všechno o koučinku. Pořád se učím, ale za ty základy jsem opravdu vděčná.
Získala jsem licence na vedení kurů zaměřených na manažerské dovednosti, obchodní jednání, mezilidské vztahy, komunikaci a prezentační dovednosti. 


Aliachem

1 rok     Marketing a obchod

Hlavní výzvou bylo komunikovat napříč velkou firmou a přesvědčovat různé lidi, aniž bych na ně měla jakoukoliv páku. Byl to skvělý trénink leadershipu.

5 let       Programátorka – analytička

Dělala jsem ve výborném týmu. Práce mě bavila, ale potom mi začala chybět komunikace a práce s lidmi.

VEDENÍ KURZŮ A/NEBO KOUČINK PRO:

Kiekert-CS, Frujo, La Lorraine, Solodoor, Daramis Management, Adria Gold, Eyelevel, Hanon Systems Autopal, Mercedes-Benz ČR, Nestlé Česko a Slovensko, Tieto Czech, Karcher, Tebodin, Inventec, Toyoda Gosei Czech, MWV Svitavy, MWV Gratz (Rakousko), KONE, Kopos Kolín, Reader’s Digest Výběr, Beneš a Lát, LEGO Production, Varroc Lighting Systems, Ministerstvo zemědělství, Ministerstvo životního prostředí, Městská knihovna v Praze, Armáda ČR, Aero Vodochody AEROSPACE, GZ Media, Národní galerie v Praze a řada dalších.